Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Psychoterapia par/ związków/ rodzin

W terapii par i związków partnerzy rozmawiają o trudnościach w swojej relacji z towarzyszeniem psychoterapeuty, który pomaga im znajdować satysfakcjonujące rozwiązania. Proces terapeutyczny zwykle zaczyna się od jednej bądź kilku konsultacji diagnostycznych, podczas których osoby w związku mogą swobodnie opowiedzieć o swoich problemach i przedyskutować je, żeby uzgodnić cel wspólnej pracy terapeutycznej. 
 
Istotnym elementem tego etapu pracy jest przyjrzenie się oczekiwaniom osób będących w relacji wobec procesu terapeutycznego oraz tego, jak identyfikują i rozumieją problem.
Po wykrystalizowaniu się celu terapii spotkania odbywają się z uzgodnioną częstotliwością. Podczas sesji każdy z partnerów zapraszany jest do przedstawienia tego, co dzieje się w związku, ze swojej perspektywy, w bezpiecznych warunkach moderowanych przez psychoterapeutę.
 
Oferujemy wsparcie w różnorodnym zakresie tematów, w tym między innymi:
zakłóceniach komunikacji między partnerami;
niemożności wzajemnego zrozumienia się;
odmiennych potrzebach i oczekiwaniach wobec relacji;
kwestiach związanych z życiem seksualnym;
kryzysie w związku;
kwestiach związanych z granicami w związku;
zmianach z zakresie dotychczasowych form relacji;
problemach wychowawczych;
kwestiach związanych ze świadomą zgodą w relacji;
rozstania i określenia jego warunków;
pracujemy również ze związkami poliamorycznymi, jak i innymi formami niemonogamii.
 
Proces terapeutyczny często koncentruje się na ułatwianiu partnerom dialogu, werbalizowaniu tego, co w relacji niewyrażone oraz wzajemnym usłyszeniu i zaakceptowaniu emocji wcześniej w relacji pomijanych. Spotkania z towarzyszeniem psychoterapeuty ułatwiają uświadomienie sobie, dlaczego – nierzadko mimo dobrych chęci – nie udaje się porozumieć; co każda ze stron może dać od siebie, aby związek stał się bardziej satysfakcjonujący. Czasem poziom napięcia w relacji staje się tak wysoki, że udaremnia jakąkolwiek komunikację między partnerami. Wtedy kontakt ze specjalistą może okazać się jedynym sposobem na odzyskanie szansy na porozumienie.

 

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5